Марина Садова «У ий дене!»

Музыка Андрея Герасимова, слова Лидии Иксановой «У ий дене!» (С Новым годом!). Поет Марина Садова:

Источник: Gerasimovmar

5 комментариев

Filed under Песни, видео, музыка

5 responses to “Марина Садова «У ий дене!»

  1. У РОНГО

    На количество стали играть,а не на качество,особенно эта паэтеса Иксанова.Ни один гений не может каждую неделю по песне сочинять.Разве только для самодовольства,так сказать выдать на гора.Отдохните уж что ли немного?Да и девочку задёргали совсем.А потом выдайте что нибудь настоящее,чтоб сразу в народ пошло

  2. Аноним

    Герасимов новый микрофон купил?

  3. Пожелание для У Ронго: Не трогай Лиду Иксанову, завистник! В этой жизни для человека есть для дыхания кислород и есть озон! Почитай химию… Есть половодье и есть засуха… У творческого человека есть подъем и есть спад… Это пока философия жизни… А Иксанова себя мощно заявила в «Шовыр шовыр шовырет…» и труде (проекте) «Юмын у:дыр». Не хочешь, так и не слушай…

  4. Туге гынат

    «Ош лум-шамыч велыт кастене» — марла тыге огыт ойло. Пӱртӱс вийым ончыктышо лӱм мут единственный числаште гына кучылталтеш: йӱр, лум, мардеж…
    «У ий дене, таҥем-влак,..
    У пиал ден, таҥем, тыят» —
    «Таҥем» мутын кок тӱрлӧ умылымашыжым (друзья, любимый человек), почела каласыме. Тыгай годым синоним дене пайдалыныман. Ребус семын мургорно сералтын. Тидым Лидия Иксанова тӧрла гын, сай.

    • Колыштшо-лудшо

      Пеш чын возет, но туге гынат, Марий Эл Радиошто, да Марий Эл ТВ-ште кажне кокымшо мурын текстше Иксанован почеламутшо деч кӱчымырак. Южыжым ни «муро текст», ни «почеламут» манаш ок лий… Ала-молан тый шке ушан мутет дене уке улат… Иктаж-кӧ утыж дене чулым улеш гын, марий-влак вик ӱмбакыже кержалтыт да чӱҥгаш тӱҥалыт, поснак нуным кӧ тудлан ок келше. Мутлан, Марий Эл Радиошто (ТВ-ште) шинчыше да тиде кок канал гоч йоҥгышо бездарь-влак шотышто шып улына — нуно вет мемнам коклан моктат…

Добавить комментарий